irodai ADT blog

Tippek az irodai ADT csapatmunka és az egyéni ADT szint fejlesztéséhez. A végeredményt lásd itt: Bánáti+Hartvig Építész Iroda www.bh.hu

Naptár

április 2024
Hét Ked Sze Csü Pén Szo Vas
<<  < Archív
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Az Autodesk 3D fórum tapasztalatai

2008.05.21. 10:30 | DCs | Szólj hozzá!

Címkék: blog

Sikerült végigülnöm az egész napos reklámblokkot, megosztanám a tapasztalataimat a történtekről:

A délelőtti előadások mindegyike a Revitről szólt, azzal készült épületeket mutattak be, csak az épületinformációs modellezés előnyeit taglalták. Részletesen bemutatták a Revitbe integrált szakági tervezői megoldásokat, amivel hosszadalmas egyeztetések nélkül tud a statikus, gépész, elektromos is közvetlenül a legfrissebb építész modellben dolgozni.

A másik kulcsszó a produktivitás növelése volt. A 3D tervezés és modellezés kiküszöböl bizonyos hibákat, amik 2D-ben gyakran ki sem derülnek; egyetlen modellből generálhatók a dokumentáció lapjai, alaprajzok, metszetek, homlokzatok (ennek azért ismerjük a korlátait!); folyamatosan készíthetők magas minőségű látványok (a Revit 2009-be belerakták a komplett mental ray render engine-t!) és rögtön megvan a látványtervekhez szükséges alap is, amihez a profi 3ds maxos csapat már csak a történetet, a jelenet finomságait kell hozzáadja.

A max is ezeknek az igényeknek megfelelően változik. A 2009-es változatban kettészelték, és külön kiadás van játékok és filmek készítéséhez, illetve a 3ds max Design 2009 az építészeti és egyéb vizualizációs munkákhoz. Ami számunkra elég szomorú, hogy ez a max a Revit fájlformátumaival nyújt teljes kompatibilitást, az ADT-ről egy hang sem szól. Ha hozzátesszük, hogy a VIZ-t megszüntették, ami ugye az ADT-nek volt a kvázi beépített render felülete, sajnos magának az ADT-nek sem lehet hosszú időt jósolni.

ADT-s előadások, illetve az azzal tervezett házak a délutánra szorultak, amikorra az építészek többsége is már az ingyen ebéd, ingyen kávé kombótól megrészegülve hazament.. Még kiemelték, hogy nagyobb jelenleg az ADT-s elemkészlet, a támogatás, kidolgozottak a magyar szabványok, és könnyebb az ADT fonalát felvenni, mint a Revitét, hiszen legrosszabb esetben sima AutoCAD-ként is lehet használni, ha a kellő funkciókat még nem ismeri az ember, simán rajzolhat is AEC objektumok használata helyett. Az ADT egyik kiemelt magyar forgalmazója úgy látja a jövőt, hogy az ADT és Revit folyamatos közelítésével, az előnyök egyesítésével majd egy nagyszerű programba olvadnak, de a fejlesztések irányát látva, inkább a Revit platform tűnik életképesnek, az ADT-t szerintem pár éven belül megszüntetik.

A Revit néhány hibájára is felhívnám a figyelmet, amik - a szervezők legnagyobb elkeseredésére –elhangzottak. Az  egy projekt - egy fájl rendszere miatt nagy állományokkal kell dolgozni, nem bontható szét úgy, mint  ADT-s felületen a ház, az ArchiCAD teamworkre hasonlít a közös munkára kialakított felülete. Nagy a gépigénye az egy nagy fájl miatt, és mivel mindenki azzal dolgozik, minden résztvevőnek atomerős gépek kellenek.

A társtervezőkkel összedolgozás nagyszerű, de feltételezi, hogy a társtervezők szintén  Revites 3D-s terveket készítenek (ütközésvizsgálattal akár a meglévő és tervezett szerkezetek között). A kapcsolattartás ott  működik igazán, ahol házon belül van mindenki, azonos szerverről olvassák a legfrissebb adatokat, de a fájlok mérete egyelőre úgy tűnik akadályozza a távoli munkát (ONL tapasztalat a CET tervezése kapcsán).

Összegzésül kicsit szomorúan írom, de azt hiszem lassan szögre akaszthatjuk az ADT-s tudásunkat, és kezdhetünk Revitet tanulni, mert az a jövő útja.. Kicsit öröm az ürömben, hogy bődületesen hasonlít az ArchiCAD 10-11-re..

A bejegyzés trackback címe:

https://adt2007.blog.hu/api/trackback/id/tr18480165

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása