irodai ADT blog

Tippek az irodai ADT csapatmunka és az egyéni ADT szint fejlesztéséhez. A végeredményt lásd itt: Bánáti+Hartvig Építész Iroda www.bh.hu

Naptár

április 2024
Hét Ked Sze Csü Pén Szo Vas
<<  < Archív
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

BH fóliák

2008.09.03. 18:21 | imager | Szólj hozzá!

Címkék: szerkesztés irodai cad standard

Mit kell tudni az irodai fóliahasználatról?

Miért kell következetesen a megfelelő fóliára rajzolni?

Erről már sokszor volt szó, de sose árt tudni...


1. FÓLIAELNEVEZÉS

Az irodai mintafájlban - ami minden irodai projekt esetén alapbeállítás az új épületelemekhez, konstrukciókhoz és nézetekhez - találhatók fóliák.

a) A fóliák egy része -V- jellel kezdődik. Ez azt jelenti, hogy ezekre a fóliákra a hagyományos Autocad-es szerkesztés vonalaira kerülnek, amik a tematikus fóliák közé nem sorolhatók.

Ilyenek a -V-egyéb, metszet, nézet, szaggatott, szerkesztés, vastag, vékony

b) A vonalas fóliák után a tematikus fóliák következnek. Ezekre sokszor inteligens ADT-s elemek kerülnek. Egy részük automatikusan a jó fóliára kerül, pl. falak, nyílások.

c) Az x-ref fóliák következnek. Ne hagyjuk az x-refeket a behúzáskor aktuális fólián a fóliakezelésnél megismert problémák miatt. Válasszunk a plot/noplot/társterv xref tároló fóliák közül.

Ha ezeken kívül szükség van további fóliákra, akkor tekintsük a meglévő fóliákat fóliacsoport lídernek, és ehhez hasonlót hozzunk létre,

pl. _SZOVEG_NÉMET

_STAFFÁZS_FÁK

-V-SZAGGATOTT-SŰRŰ

A fólianevek (mint ahogy a stílusnevek is) legyenek beszédesek. Ne legyen -V-EGYEB_2 például, mert arról senki sem tudja, hogy mi van rajta, egy idő után a létrehozója sem!!!


2. FÓLIAHASZNÁLAT

Nagyon fontos, hogy az elemek a nekik legmegfelelőbb fóliára kerüljenek, mert csak így biztosítható a későbbi kényelmes szerkesztés és rajzhasználat magunknak, és a standardot ismerő munkatársaknak.

A fóliákat szerkesztéshez sokszor érdemes lefagyasztani/kikapcsolni, és ha az elemek rossz fólián vannak, akkor ez nem fog segíteni a rajzolásban.

Az x-ref technika segítségével egy rajzot többször is fel tudunk használni, a nézetben csak a tervtípust (pl. 1-50) kell átállítani és a felesleges fóliákat kell lekapcsolni (pl. marketing terv esetén a feliratok lekapcsolhatók). Erre sok példa van a nemrégen elkészült projektekben. Ehhez nagyon fontos, hogy az elemek a megfelelő fólián legyenek.


3. NOPLOT SZÍN - BÍBOR

A bíbor szín azt jelenti, hogy az ilyen színű elem nem kerül nyomtatásra.  Ilyen fólia a szerkesztés, a noplot és az xref noplot. Nyomtatás előtt ellenőrizzük, hogy ne maradjon ilyen fólián olyan elem, amit nyomtatásban látni szeretnénk. Ez típushiba szokott lenni.


4. "0"-FÓLIA

Az autocadben a "0" fóliának kitüntetett szerepe van. Ez a legtisztább fólia. Blokkokat a "0" fólián kell létrehozni. A blokkok elemei lehetőleg a "0" fólián legyenek. Ha "idegen" rajzból akarunk vonalat áthozni, akkor másolás előtt tegyük a nulla fóliára, különben hozza a saját fóliáját és szennyezi vele a mi rajzunkat.

 

A bejegyzés trackback címe:

https://adt2007.blog.hu/api/trackback/id/tr76646880

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása